Mocznik - źródło białka i niższych kosztów
Białko w żywieniu była jest najdroższym komponentem, jednak jego część można zastąpić nieco tańszym zamiennikiem.
View ArticleMocznik dolistnie w rzepak
Wspomaganie rzepaku azotem przez liście pozwala na efektywne zaopatrzenie roślin nawet w kilkadziesiąt kilogramów azotu.
View ArticleDokarmianie dolistne - kiedy pobieranie składników będzie efektywne
Panujące warunki pogodowe pełną bardzo istotną rolę dla skuteczności wykonywanego dokarmiania dolistnego. Oprysk obecnie najlepiej wykonać w godzinach rannych, jednak nie na rosę.
View ArticleNowe nawozy mocznikowe z Puław
Pulgran oraz Pulgran S to nowoczesne nawozy wyprodukowane przez Grupę Azoty PUŁAWY dla bardziej wymagających rolników. Oba nawozy mają postać półkulistych białych (mocznik granulowany) lub...
View ArticleNajważniejsze kraje w produkcji nawozów NPK
Pięć państw zapewnia ponad połowę światowej produkcji podstawowych nawozów NPK. Mogą one odgrywać kluczową rolę w kształtowaniu rynku nawozów oraz efektów cenowych.
View ArticleMocznik – działanie na wiosnę
Szybo czy wolno, jak zadziała mocznik na wiosnę i co jeśli po zimie będzie brakować wody lub wystąpią posuchy?
View ArticleNawóz azotowy na start
Który nawóz azotowy podać zbożom ozimym w pierwszej wiosennej dawce: mocznik, saletrę amonową, siarczan amonu, saletrzak czy może RSM?
View ArticleLepsze wykorzystanie mocznika w żywieniu bydła
W wielu gospodarstwach w żywieniu bydła wykorzystywany jest mocznik. Firma Dolfos wprowadziła mieszankę paszową pozwalającą na efektywniejsze jego wykorzystanie.<br /><br />
View ArticleMocznik w formie dużych granul
Gran Premium - mocznik azotowy w formie dużych granul – to najnowszy produkt w Grupie Nawozowej Piast. Wprowadziła go na rynek białostocka firma Barter.
View ArticleMocznik w dokarmianiu zbóż – jakie stężenie roztworu?
Mocznik dolistnie w produkcji zbóż może być stosowany w roztworze wodnym o stężeniu dostosowanym do fazy rozwojowej rośliny. Generalnie jest zasada, że im zboża są w bardziej zaawansowanej fazie, tym...
View ArticleKontrowersyjne łączenie mocznika razem z herbicydami
Stosowanie mocznika łącznie z herbicydami często staje się tematem burzliwej dyskusji. Niestety niewiele jest oficjalnych wiadomości w tym zakresie. Teoretycznie w wielu przypadkach połączenie takie...
View ArticleFungicydy razem z mocznikiem i siarczanem magnezu w jednym oprysku
Do najbliższych planowanych zabiegów fungicydowych w zbożach do cieczy roboczej warto dodać mocznik oraz siarczan magnezu. Podane składniki dolistnie pomogą poprawić stan roślin.
View ArticleMocznik i siarczan magnezu w nawożeniu dolistnym ziemniaka
Czerwiec to czas kiedy rozpoczyna się intensywna ochrona plantacji ziemniaczanych przed chorobami i szkodnikami. Częste wyjazdy opryskiwaczy w pole można wykorzystać do dokarmiania dolistnego roślin.
View ArticleZakiszanie kukurydzy z mocznikiem to wyższy udział białka
Prof. Zygmunt M. Kowalski podczas swojego wykładu na Konferencji „Nowoczesna produkcja mleka” zachęcał rolników do sporządzania kiszonki z kukurydzy z dodatkiem mocznika.
View ArticleKiedy wiosną zastosować mocznik?
Forma amidowa azotu jest najwolniej działającą. Jaki jest najlepszy termin do wiosennej aplikacji nawozu w tej formie, czyli mocznika?
View ArticleSiarczan magnezu łącznie z mocznikiem dolistnie w pszenicę ozimą
Na niektórych plantacjach zbóż ozimych wyraźnie widać przejaśnienia, które między innymi świadczyć mogą o niedoborze magnezu lub niskiej podaży azotu. Kto jeszcze tego nie uczynił, warto w zbożach...
View ArticleUltraGran - mocznik w dużej granuli
Firma Phosagro wprowadziła na rynek nowy produkt z linii Ultra jest nim mocznik w granuli, pozwalający na precyzyjny i szeroki rozsiew nawozu.
View ArticleNowy gracz na polskim rynku nawozów
Rosyjski producent nawozów firma PhosAgro otworzyła w Warszawie swoje biuro. Za jego pośrednictwem do kraju będą sprowadzane ze wschodu nawozy wieloskładnikowe typu NPK, fosforowe i mocznik
View ArticleRzepak wymaga odżywienia
Plantacje rzepaku z terminów opóźnionych, których wschody przeciągały się dobrze jest zasilić roztworem mocznika oraz mikroelementami.
View ArticleWczesny wysiew azotu – czy było warto? Część II
Opublikowana kilka dni temu pod w. w. tytułem informacja, wywołała tak szeroką dyskusję, że kontynuujemy wątek. Wczesny termin stosowania azotu na oziminy jest powszechnie wykorzystywany w zachodniej...
View Article